Zabezpieczenie ekranu przy pomocy folii ochronnej – dzisiejsze telefonu mają sporych rozmiarów wyświetlacze, przez co bardziej narażone są na wszelkiego rodzaju zarysowania, a w trakcie upadku może dojść do poważnego uszkodzenia urządzenia. Dzięki folii ochronnej na telefon możemy bez obaw włożyć swój telefon do kieszeni razem z kluczami, nie martwiąc się o to, iż na ekranie pojawią się niezbyt dobrze wyglądające rysy.
Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze folii ochronnej na telefon?
Właściwy wybór folii ochronnej na nasze urządzenie zapewni mu świetny wygląd oraz długą żywotność. Na rynku znajdziemy wiele różnych zabezpieczeń wyświetlacza, które różnią się między sobą parametrami. Jedną z najpopularniejszych form ochrony urządzenia jest z pewnością folia ochronna na telefon. Zanim ją jednak kupimy, pamiętajmy, aby była ona odpowiednio dopasowana do naszego ekranu. Musi idealnie przylegać i zakrywać cały wyświetlacz. Współczynnik H określa twardość zabezpieczenia ekranu, jednak miejmy na uwadze, że twardość nie oznacza stopnia wytrzymałości folii ochronnej. Współczynnik ten określa odporność na zarysowania, im wyższy, tym lepiej, gdyż w większym stopniu chroni nasz telefon. Wraz z biegiem lat folia ulegnie także czynnikom zewnętrznym, będzie jednak dalej ochraniać ekran. Wymiana całego wyświetlacza telefonu zawsze wiąże się z dosyć dużym wydatkiem, z tego względu lepiej wydać pieniądze na zabezpieczenie ekranu w postaci folii ochronnej, dzięki której zaoszczędzimy sobie poważniejszych wydatków.
Czy warto korzystać z folii ochronnej na telefon?
Wszystkie zabezpieczenia telefonu przynoszą nam największą korzyść, czyli ochraniają delikatne szkło przed możliwym zarysowaniem i przypadkowym uszkodzeniom wynikającym z upadku sprzętu. Jednakże należy pamiętać, iż folia nie jest zbytnio odporna na uszkodzenia, musimy o tym pamiętać, kupując właśnie ten rodzaj zabezpieczenia. Oferowane w sklepach folie na telefon pełnią funkcję zabezpieczającą ekran zwłaszcza przed mikropęknięciami oraz zarysowaniami powstałymi w trakcie codziennego używania telefonu.
Jaki uszkodzeniom ma zapobiec folia ochronna na telefon?
Folia na telefon nie jest w stanie ocalić urządzenia przed bardzo twardym lądowaniem na przykład w wyniku upadku z 2 piętra. Jednak okazuje się bardzo pomocna w takich sytuacjach jak:
- Przypadkowy upadek telefonu. Nawet zwykła folia ochronna na telefon może uratować nasz wyświetlacz przed uszkodzeniem, kiedy nasz telefon spadnie.
- Używanie telefonu na plaży. Czasem nie możemy rozstać się z naszym telefonem, nawet w takim miejscu jak plaża. Piasek bardzo niekorzystnie wpływa na wyświetlacz urządzenia, jego drobinki mogą porysować ekran. Właśnie w takiej sytuacji doskonale sprawdza się folia ochronna na telefon.
- Noszenie telefonu w kieszeni albo torebce. Telefon w trakcie takiego przechowywania narażony jest na porysowanie takimi przedmiotami jak klucze, monety oraz wszelkimi innymi ostrymi przedmiotami.
- Korzystanie z telefonu przez małe dzieci. Dzieci uwielbiają używać telefonu rodzica, jednakże są w stanie go szybko zniszczyć.
- Używanie funkcji automatycznego odrzucania zdjęć. Poprzez odwrócenie telefonu ekranem do dołu może dojść do licznych porysować, nawet jeśli powierzchnia, na której położymy telefon, wydaje się nam być gładka.
Folia poliwęglanowa na telefon, co otrzymamy w zestawie?
Wysokiej jakości produkty zapakowane są zawsze w zestawy. W każdym z nich znajdziemy na pewno folię ochronną na telefon. Oprócz tego producenci folii dodają parę niezbędnych drobiazgów, ułatwiających nałożenie folii na telefon. W zestawie znajdziemy przede wszystkim dodatkowo suchą ściereczkę, którą będziemy w stanie wyczyścić ekran urządzenia. Dodatkowo znajdziemy w zestawie czasem naklejki, pomocne w dokładnym nałożeniu folii oraz łopatkę do usuwania powstałych pęcherzyków powietrza. Do tego otrzymamy instrukcję w języku polskim i informacja o stopniu twardości folii w skali Mohsa.
W jaki sposób naklejać folię ochronną na telefon?
Nakładanie folii na ekran telefonu jest bardzo prostą czynnością, jednakże należy wykonać ją dokładnie. Wymaga od nas przede wszystkim skupienia. Bardzo ważne jest przede wszystkim naklejenie folii za pierwszym razem, gdyż po kolejnym nałożeniu folia może się odkształcać, przez co zostanie zmniejszona jej trwałość. Kolejną ważną rzeczą jest to, aby po naklejeniu folii usunąć wszelkie pęcherzyki powietrza. Przyklejenie folii na telefon należy zacząć od góry ekranu, o ile nie ma tam zbyt dużej ilości otworów, wówczas musimy zacząć od dołu ekranu. Folię należy nałożyć na całą krawędź ekranu, po czym szybkim i zdecydowanym ruchem stopniowo naklejać folię od krawędzi, w jakiej rozpoczęliśmy cały proces naklejania. Po nałożeniu folii na cały ekran urządzenia musimy ją wygładzić, wycisnąć wszelkie powstałe pęcherzyki powietrza, używając w tym celu specjalnej łopatki dołączonej do zestawu. Należy także pamiętać o tym, iż przed rozpoczęciem nakładania folii na ekran telefonu należy koniecznie dokładnie go oczyścić. Aż do momentu nałożenia folii nie wolno go także dotykać palcami.